به تمامی کاربران دارای هر نوع مدال پنل رایگان پیامک اهداء می گردد . لذا کاربران دارای مدال می توانند با کد تخفیف medals ، به صورت رایگان ثبت نام نمایند .

انجمن تخصصی اکسس

جامع ترین انجمن تخصصی اکسس در خانه اکسس ایران

goldkey
goldkey
آفلاین
0
با سلام در فایل اکسسی که من طراحی کردم لازم است یک گزارش به شکل نمودار ستونی داشته باشم. اما چارتی که از قسمت design طراحی گزارش انتخاب میکنم به اندازه چارت های اکسل قابلیت تنظیمات ندارد و بعد از اجرا تمام عناوین فارسی به صورت علامت سوال نشان داده میشود. این کار در نمای pivotchart بهتر انجام می شود. ولی آنجا هم تنظیمات محدود هست. آیا راهی وجود دارد که بتواند طراحی بهتری از چارت ها داشت ؟ و چطور میشه از نمای pivotchart گزارش گرفت؟ با تشکر
پاسخ ها (3)
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه 23 - شهریور - 1392 18:56:49 - #لینک دائمی
  0
  با سلام
  بایستی بااستفاده از dll های موجود استفاده کنید تا صفحه کلید رو عربی کنید . به جای حروف ک و ی فارسی از این ك و ي یعنی عربی استفاده کنید .
  از برنامه keyborad layout Manager هم میتونید استفاده کنید.
  البته تغییر کیبورد به عربی برای درست کردن یک نمودار اصلا توصیه نمی شود. میتونید ازهمین حروفی که bold شده استفاده کنید و replace کنید.
  برای جلوگیری از نام گذاری اتوماتیک بایستی به نمای design نمودار بروید .و خاصیت row source آن را در حالت طراحی بازکنید .
  عبارت criteria1 را به عبارت criteria2:criteria1 تغییر دهید.
  عبارت قبل از دونقطه به عنوان caption مورد استفاده قرار می گیرد.
  پیروزوسربلند
  کاویان
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  goldkey
  goldkey
  آفلاین
  شنبه 23 - شهریور - 1392 09:34:05 - #لینک دائمی
  0
  با سلام
  با تشکر از پاسخ شما. من از اکسس 2010 استفاده میکنم میشه بفرمایید تنظیمات فونت منظورتون کجا هست؟ به جای حرف ی علامت سوال میگذاره و هرچی نوع فونت را نیز تغییر میدم تفاوتی ندارد. چه باید کرد؟؟مشکل دیگه این هست که نام هر ستون را sumofcriteria1 میگذاره که critera1 نام فیلد مورد نظر من هست که میخواهم مقدار آن را به صورت ستونی از نمودار نشان دهد در صورتی که من میخواهم caption تعریف شده را بر روی هر ستون نشان دهد یعنی اسم فارسی مقدار هر ستون را نمایش دهد!! در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
  با تشکر از شما
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه 09 - شهریور - 1392 17:59:42 - #لینک دائمی
  0
  با سلام
  مشكلات ياد شده در بحث نمودار هاي اكسس وجود داشته و در اكسس 2013 اين مشكلات اضافه نيز مي شوند . در اكسس 2013 به دليل عدم پشتيباني وب از pivot chart و pivot table ، اين دو حذف شده و مايكروسافت كاربر را به استخراج داده ها در فرمت اكسل و استفاده از اين ابزار ها در اين نرم افزار سوق مي دهد .

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc178954

  بعد از ورود به لينك فوق گزينه pivot را در صفحه پيش رو جستجو نموده و و به ستون Type of Change دقت نماييد تا عبارت PivotCharts and PivotTables are removed را بيابيد .

  متاسفانه طراحي نمودار هاي غير از pivot chart نيز به دليل استفاده از MSGraph بسيار محدود از اكسل بوده و براي كاربراني كه به اكسل مسلط هستند كمي دست و پا گير مي باشد .
  اما براي درست نمايش دادن عناوين فارسي بايستي از قسمت تنظيم فونت ها استفاده نماييد .
  براي بررسي بيشتر بهتر است يك نسخه فشرده و كم حجم از قسمتي از فايل مورد نظرتان انتخاب كرده و upload نماييد .
  با تشكر
  كاويان
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

حمایت مالی

حمایت مالی از زحمات مدیران انجمن

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.
از عضویت شما در خبرنامه متشکریم.