جمعه, 15 مرداد 1395 00:00

پیامک واژه چیست ؟

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

معرفی:

 یک پیامک واژه به دارنده آن ، این امکان را می‌دهد تا به جای اعلام شماره پیامک به مشتریان خود ، از کلمات استفاده کند . به عبارت دیگر یک فرهنگ ارتباطی است که به جای استفاده از اعداد از حروف استفاده می‌شود.شماره‌ای خاص و منحصر به فرد و فراموش نشدنی به نام شما یا نام خانوادگی‌تان یا نام شغل و حرفه یا هر نام مورد علاقه شما.

 از دیگر مزایای پیامک واژه این است که در بین همه کسانی‌که نام یا برند آن‌ها با شماره یکسان است ، فقط یک نفر می‌تواند دارای شماره پیامک معادل با نام مورد نظر پیامک واژه باشد و این یک مزیت در دنیای رقابتی تجارت است .(بطور مثال تنها یک متقاضی سرویس می‌تواند پیامک واژه 1000taxi -1000bime را خریداری  کند . )

شایان ذکراست امروزه بسیاری از شرکت های صاحب نام تجاری در سرتاسر جهان از فون واژه برای متمایز کردن خدمات و محصولات خود استفاده می نمایند.

 روش کار:

 با نگاه به هر گوشی موبایل مشاهده می‌گردد که روی دکمه‌های ۲ تا ۹، حروف انگلیسی به ترتیب خاصی درج گردیده است. روی همه گوشی‌های تلفن که در سراسر جهان تولید می‌شود، همین حروف انگلیسی با همین ترتیب چاپ می‌شود. هیچ حرفی معادل ۰ و ۱ نمی‌شود و بنابراین ۰ و ۱ در پیامک واژه‌ها معادل هیچ حروفی نیست.

 در هنگام ارسال پیامک به پیامک واژه ها به جای هر حرف، عدد معادل آن در دکمه‌های تلفن مدنظر است، فارغ از اینکه آن حرف چندمین واژه روی دکمه باشد. بنابراین واژه 8 حرفی برابر شماره 8 رقمی و به همین ترتیب معادل‌سازی می‌شود.

           

 

خواندن 1387 بار آخرین بار تغییر یافته جمعه, 15 مرداد 1395 14:02
مدیر سایت

وب سایت: mantis.ir

ارسال نظر

انجمن تلگرام خانه اکسس ایران

کانال تلگرام خانه اکسس ایران

کدام را میپسندید؟

مایکروسافت اکسس 64 بیت - 66.7%
مایکروسافت اکسس 32 بیت - 16.7%
مایکروسافت اکسس 2007 - 16.7%

كل آرا: 6
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 مارس 2017 - 00:00

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.
از عضویت شما در خبرنامه متشکریم.